fbpx

Konstelace

Gordické uzly a zapletení v nevědomí vytváří překážky čí propasti, které nás svazují a nedovolují cestu dál.  Je možné se na to podívat v bezpečném prostředí. Face to face, vidět každé hnutí v těle a nechat se vyvést ven ze "tmy".

Termíny konstelací

1308

Konstelace

13.8. 2022 10:00 - 13.8. 2022Seifertova 22, Brno
registrace www.prostornacas.cz
1806

Konstelace

18.6. 2022 10:00 - 18.6. 2022Seifertova 22, Brno, Prostor na čas
registrace www.prostornacas.cz
2805

Konstelace

28.5. 2022 10:00 - 28.5. 2022Seifertova 22, Brno
přihlášení na www.prostornacas.cz
0705

Konstelace Brno

7.5. 2022 10:00 - 7.5. 2022Brno, Seifertova 22, Prostor na čas
registrace na www.prostornacas.cz
0204

Konstelace Brno

2.4. 2022 10:00 - 2.4. 2022Brno, Seifertova 22, www.prostornacas.cz
0502

Konstelace Brno

5.2. 2022 10:00Seifertova 22, Brno-Lesná
Registrace na www.prostornacas.cz
0801

Konstelace Brno

8.1. 2022 10:00Seifertova 22, Brno-Lesná
Registrace na www.prostornacas.cz

Tři základní oblasti, kdy konstelace najdou odpověď.

  1. Trápí vás vztahové problémy . s patnerem, rodiči nebo dětmi?
  2. Nemůžete se pohnout z místa ač se opakovaně snažíte? 
  3. Máte vleklé zdravotní komplikace, které se dokola opakují? 

Zdá se vám to vágní nebo naopak neskutečné? 

Konstelace je možnost, jak můžeme nahlédnout do kořenů nejrůznějších problémů

Mnoho problémů vzniklo v rodinném systému dávno před naším narozením, a my jsme do nich byli tzv. zapleteni. To má vliv na náš současný život-nejen v rodině, promítá se i do přátelských a pracovních vztahů. A samozřejmě to ovlivňuje nejvíc "rozpory" v nás samotných.

Konstelace je možnost, jak můžeme nahlédnout do dynamiky vztahů, zablokování situací a tyto bloky rozpustit.

Ke stavění konstelace je dobré znát těžké situace v rodině, které byly v původních rodinách i v generacích zpátky-rozvody, rozchody, úmrtí, potraty, vystěhování, zabrání či ztráty majetků, úmrtí či těžká onemocnění do 50 let a podobně. Pokud neznáte tyto okolnosti,

je možné stavět konstelace i bez této znalosti, jen víc hledáme. 

Nikdy nehledáme viníky, nesoudíme to vytváří bolest, stud, ponížení-naopak, nahlížíme, jak vše dostat do takové roviny, kde je úcta, síla, přijetí, laskavost-tyto energie potom celý systém léčí a harmonizují i nás všechny. 

Jaké otázky často padají?

Mám špatný vztah s…. kýmkoliv – rodiče, děti, partner, jiní příbuzní, pracovní i sousedské vztahy vztahy - Všimli jste si, jak se často v rodinách opakuje osud , nejčastěji ob generaci?

Mám bolesti…. Jakýkoliv symptom může být manifestace programu, který neseme hluboko v sobě. Zvlášť opakující se symptomy – dělala jsem všechno, co jsem mohla a stále se toho nemůžu zbavit. - ne všechno musí být genetika – někdy to máme „jen“ nakoukané a naposlouchané…

Mám úzkosti, strachy, nemůžu se hnout z místa, neustále mám tendence se obětovat….Tolik tragédií se za posledních sto let stalo – bodeť bychom si nevytvořili program přežití – to, že v této době je již nefunkční, toho si tělo nemělo příležitost všimnout – nikdo mu to neřekl.

Peníze – velké téma, která bývá zakořeněné hluboko v minulosti. Bodeť by ne – r.1948 se dotkl tolika rodin a jejich majetků. A v dědických sporech se rozvířilo tolik nenávisti…

Zdá se vám, že je to podivně široké? Ano, je – stejně jako život.

Jedna konstelace život nevyřeší, může ale odstranit "žábu na prameni" - změnit program v hlavě, který vás už nebude svazovat a nutit opakovat vzorce předků. Jde do hloubky, dostane se do vašeho nevědomí.  

 

Léčení traumatu pomocí konstelací.

Jak může souviset zablokovaná stavba nemovitosti s dávnými tragickými událostmi? 

 

Co se děje při traumatu?

Vždy, když s nám stane nějaká traumatická událost, naše tělo má mechanismy, jak přežije. Zpravidla se rozdělí na tři části – část, která nese trauma, část přežití – která jen maká a brání se, a část zdravá – která žije normální život. Zpravidla my sami nevnímáme, jak tyto části mezi sebou komunikují a jak se manifestují – jen někdy jsme takoví zamrzlí, jindy děláme do totálního vyčerpání a nebo zdravě střídáme odpočinek a práci i zábavu – podle toho, jak velké trauma bylo a jak ho máme zpracované. Pokud se s traumatem nepracuje, ono se propadá jakoby do nás, do hloubky a čas ho překrývá, bohužel neléčí. Nicméně zraněné neléčené místo při událostech, které jsou s traumatizující situací v něčem podobné, je znova vytaženo na povrch a my procházím situací opakovaně – pokud je to na nevědomé úrovni, tak jakoby jsme procházeli tou starou bolestnou událostí, nikoliv tím, co se děje teď a co vůbec nemusí bolet.

Přišla za mnou jedna klientka, že už by potřebovali začít stavět – a že se jim to stále nějak blokuje. A že ona vlastně neví, co a zda to vůbec chce. A že se to stále motá v nějakém kruhu.

Tak jsem se vyptala na souvislosti – spousta náznaků, mlhy, nic jasného. Jen cítím, jak se vše točí dokola.

Tak jdeme do další vrstvy a ptám se na jiné nemovitosti v rodině a dozvím se o nejasnostech v dědictví chatky – nemůže se domluvit s bratrem o dědictví po otci.

A ptám se dál – co se u vás stalo? „Když mě bylo osmnáct, táta odešel do práce a už jsme ho nikdy neviděli, jeho úmrtí nám oznámili policajti“

A rázem se vše ukáže – zloba a vztek na smrt, současně obrovská osamělost a bolest tehdy oddělila sourozence a vytvořila propast, která se sice tak trochu překlene, ale je velmi hluboká. Vše postupně doplňujeme, léčíme. Najednou je možné sblížení sestry a bratra, poté se začíná uvolňovat zacyklení spojené s dědictvím.  

Žena se rozjasní, tíha mizí a mlha a nejasnosti okolo nového domu odchází.

Zkušenosti zúčastněných

(k dohledání na fb)

Lucie Všetečková:

Na posledních konstelacích u Jany jsme se sešly s hodně podobnými tématy.
Hodně se to prolínalo. Měla jsem možnost stát v různých rolích. Bylo to velmi poučné, náročné a zároveň krásné.
Velkou odměnou pro mě je vzájemné pochopení s dcerou, které proběhlo asi po týdnu po konstelacich.
Jani, moc Ti děkuji.

 

Dara Stredova 
 
Země se točí a konstelace fungují.
Děkuju,paní Daňková!
Před 2 týdny jsem u Vás byla na konstelacích kvůli synovi - zduřelá nosní mandle a rozsah sluchu 400-15.000 Hz. Tj. byl polohluchy,neslyšel šepot,ťukání o stůl a další. Včerejší výsledek u lékaře - rozsah sluchu 30-20.000 Hz,tekutina z uší zmizela. Cítím,jak přestává křičet,aby slyšel sám sebe a když jsem o víkendu přišla o hlas,nemělo to na naše konverzace žádný vliv.
S vděčnosti já.

 

Kateřina Dubská

Rodinné konstelace mi zásadně změnily život ve více směrech. Kromě toho, že jsem přijala odchod mého otce a pochopila dění ve své rodině, zjišťuji, že mi pomáhají při psaní. Takže jsem taková chodí reklama na RK:-) Nicméně jsem také pochopila, že je velmi důležité, kdo ty konstelace vede. Protože jsou mnozí, kteří spíše škodí, než pomáhají. Takže všem mým své známým a kamarádům doporučuji pouze Janu. U ní mám totiž jistotu, že skutečně pomůže.