fbpx

Miluju vůně a doteky, moudrost přírody a selský rozum.

Hledám  způsob, jak najít spojení sama se sebou i s ostatními.

Ráda rozplétám uzly zamotané životem a pomáhám najít spokojenost a harmonii ducha, duše a těla.

          Jana Daňková

Jmenuji se Jana Daňková a jsem terapeut těla a duše, jak se říká dnes. Po staru baba kořenářka.

Když jsem po mateřské šla na konkurz do práce a zeptali se mě: "Co byste chtěla dělat?" Do pusy se mi dostala dvě slova: "Baba kořenářka" . Netroufla jsem si to říct nahlas, protože jsem se ucházela o manažerskou pozici, a tak jsem mlčela. Konkurz samozřejmě nedopadl, ale já jsem začala vážně uvažovat o tom, jak se stát "babkou kořenářkou".

Jak to všechno začalo?

Na studiích přírodovědecké fakulty mě kamarádka pozvala na proutkařský kurz. Ve třetīm ročnīku vysoké školy se v praxi potkat s tím, že opravdu existují věci mezi nebem a zemí, které s vědou nemajī nic společného, asi nebyla náhoda. Zanechalo to ve mně spoustu otázek a seznámila jsem se s lidmi, kteří mi otevřeli úplně nové obzory. To se psal rok 1985.
Studia jsem dokončila, ale po revoluci, když se začala objevovat do té doby nedostupná literatura, jsem na témata kdysi otevřená rychle navázala. Zdravé stravovánī, jóga, geopatogenní zóny, byliny, léčitelství, psychologie, C.G.Jung, Brunton, Osho, ...

V té době jsem byla již vdaná, postupně se mi narodily tři děti. Prostřední z nich začalo marodit už jako miminko. Brzy jsem pochopila, že lékaři nepomůžou se vším. Antibiotika byla vždy jednoznačná odpověď, a tak jsem začala hledat své cesty a starat se jinak. Seznámila jsem se se svými prvními učiteli, kteří mě provedli prvními kroky mé cesty.  Udělala jsem si masėrský kurz.

Po mateřské mě nikdo s třemi dětmi nechtěl zaměstnat ve vědě, kam jsem vystudováním biologie a chemie patřila.  Konkurz na manažerku nedopadl. Pořídila jsem si tedy živnost a začala dělat rukama “imunologii v praxi” : masáže, postupně přidávala lymofodrenáže, tradiční čínskou medicīnu a  další techniky.

Nějak  se to zaplétá... vede cesta ven?

Prvním temným údolím mého života byl těžký úraz nejstaršího syna s dvanáctidenním kómatem. Lékaři mu svým umem a technikou zachránili život, ale diagnostikovali mu vigilní kóma.  I přesto jsem nepřestávala věřit a zapojila jsem vśechny své znalosti a dovednosti, a hledala dalšī informace. Tehdy jsem si ověřila, že alternativni techniky fungují a že "věci mezi nebem a zemí" se mohou uskutečnit i u nás doma. Syn se postupně úplně uzdravil. O mnoho let později, když mu předávali vysokoškolský diplom, se mi znova promítlo vše, co jsme tenkrát dělali: bylinky, masáže, cvičení, meditace, vizualizace. A znovu jsem děkovala "těm nahoře" za perfektni vedenī.

 Přicházejí další komplikace a s nimi pochopení.

Až během komplikované nemoci dcery jsem pochopila, že mé manželství je úplně v rozkladu a že mám klapky na očích. Začala jsem hledat skutečné příčiny problémů, otevřela nová témata a přečetla další spoustu knih, vstoupila do různých terapií a nakonec si vybrala Body look language a Výcvik rodinných konstelací a konstelací traumatu.
Dcera se uzdravila, rozvod to ale neodvrátilo, nicméně to pomohlo v tom, že byl velmi kultivovaný a vztahy se úplně neponičily.

Opustit staré vzorce není jednoduché, za to velmi osvobozující.

Další temnota byla samota po rozpadu rodiny. Člověk stojí nad rozbitou stavbou, ve kterou pevně věřil, a neví, co dál. Navenek dělá, že je vše jak má být  a uvnitř je rozervaný na kusy. Můj zdravotní stav se začal problematizovat, tělo hlásilo, že má fakt dost. Začala jsem vnímat různé bolesti, tíhu a únavu, úzkosti a deprese. Hledala jsem dál. Tentokrát pro sebe. Znova jsem procházela vše, co jsem doposud znala, a pochopila jsem, že je třeba přidat funkční pohyb. Jógu a jiná cvičení jsem znala už dávno, ale nebylo to ještě ono. V té době jsem objevila tajji, čikung a Body and mind a začala pravidelně cvičit a pracovat s dechem a energiemi.  Napřed sama, pak s klienty. A děly se věci: přicházela jiná energie a jinė vnímání. Nabírala jsem sílu a kondici, objevila další způsoby autorehabilitace, meditace, a propojovala vše s tím, co už jsem znala.

Co přinesly nové energie?

Můj život se za posledních deset let velmi změnil. Z ustarané, starostlivé a nerozhodné ženy, která upřednostňuje všechny okolo sebe, se stala žena, která ví, kdo je, a slyší se čím dál víc.

  • Posledních deset let si plním své sny.
  • Mám ráda sebe, svá kila i své roky.
  • Mé děti jsou zdravé a spokojenė, mé vztahy jsou šťastné, srovnané, bez vzteků a záští. Spolupráce rozdělené rodiny je nadstandardní, společné oslavy narozenin dětí či chystání svatby  nejsou problémem.
  • Mám dům se zahradou plnou bylinek a stromů.
  • Svou práci miluji a stále se rozvíjím. Někteří moji klienti za mnou chodí již přes dvacet let a současně přicházejí noví. Za posledních deset let jsem rozvinula své podnikání o další obory. Masáže jsem propojila s psychologií a cvičením, stále se vzdělávám a rozšiřuji svou odbornost, vše doplňuji praxí a předávám dál.
  • Vše zapadá jedno do druhého. A všechno má své místo v čase a prostoru.

Jsem na svém místě, spokojená a šťastná. A stejně mě něco pudí jít dál. Přijímat nové výzvy. Poznávat nové, staré vnímat nově  a dělit se o to, co mám.