fbpx

…ano, jde to

Naše tělo je skvěle vybavené – a umí se i velmi dobře chránit – jinak bychom nepřežili. Imunitní systém má k dispozici spoustu mechanismů pro nejrůznější varianty ohrožení těla.

Popíšu tu pár našich obranných rekcí –

Zahlenění, kašlání, rýma – to jsou ty úplně první – tělo obalí patogen hlenem a vykašle ho nebo vysmrká.

Horečka – teplota nad 38 se vůbec nelíbí patogenům, těm je skvěle do 37, naopak makrofágy a další buňky imunitního systému skvěle víří při vyšších teplotách – jen je dobré to nepřehnat, nad 40 nemá rádo srdce.

To jsou hlavní tzv. nespecifické reakce, které jsou poměrně energeticky náročné. Během této doby tělo spustí plejádu dalších reakcí , které už jsou přesné a specifické – aktivuje  buňky, které se naučí vytvářet protilátky proti určitému patogenu.  A co ještě tělo umí? Když je patogen zneškodněn, a tělo není v nebezpečí, uloží tyto návody „do knihovny“ a „odborníky s touto znalostí pošle spát“ – proč vytvářet protilátky, když není nebezpečí.

V okamžiku, kdy se tělo potká se stejným patogenem, „odborníci“ –  buňky, které umí tvořit protilátky, začnou okamžitě makat – takže specifická ochrana startuje téměř okamžitě. Proto bývá průběh nemoci podstatně mírnější, už nemusí proběhnout fáze nespecifická a hledání návodu.

Tělo je obrovsky úsporné a efektivní. Nepotřebuje dělat skladové zásoby, kam by je dalo? Taky nebudete péct dnes koláčky pro návštěvu, která má přijet za měsíc.

Je velký problém, že jsme dlouho byli v izolaci. Náš imunitní systém normálně trénujeme,  když se potkáváte s lidmi. Jakoby vaše tělo vystrčilo tykadla, osahalo vše okolo a vytvoří to, co je v danou chvíli potřeba. Nepřekvapilo mě, když jsem se dozvěděla, že nejnižší nemocnost mají prodavačky v supermarketech – potkávají se se spoustou lidí, a současně nebyly v přímém kontaktu, ale jejich „tykadla“ načítala a  vytvářela dobrý obal. Já osobně dávám přednost potkávání se v divadle či na koncertě, tam navíc bývají energie  méně dravé a vyčerpávající, naopak nás posilují. Úplně nejvíc posilující jsou setkání s „lidmi vašeho kmene“ – rodinou, přáteli, tam, kde jste schopni se uvolnit a být otevření. Kromě toho, že setkání jsou obrovskou psychickou a energetickou posilou, tak i naše těla předávají své informace, aniž bychom to věděli. Do informačního pole, které nás obklopuje, tělo ukládá své zkušenosti – a těmi se inspirují ostatní.  Každý do tohoto setkání přinese své – už přetavené a správně nastavené a předá informace – reakcí, které probíhají mimoslovně je bezpočet.

Určitě to znáte. Setkání s každým, kdo se vyléčil z jakéhokoliv průšvihu je velmi osvobozující, vy i vaše tělo dostanou informaci – ano, jde to…

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.